İş Ortaklarımız

İş Ortaklarımız

Mobil şebekelerde 3G altyapısının kurulmasıyla beraber, baz istasyonlarının birbiriyle senkron olarak çalışması büyük önem arzetmektedir. 2015 yılında ülkemize gelmesi planlanan 4G/LTE altyapısında tüm trafik Ethernet üzerinden iletileceğinden dolayı, Ethernet paketleri ile senkronizasyon sağlayan NTP, PTP gibi protokoller kullanılacaktır. Bu gibi protokollerin doğru ve verimli çalışıp çalışmadığını test etmek için senkronizasyon testi konusuna odaklanmış Calnex firmasının ürünleri dünyadaki lider telekom operatörleri ve ekipman üreticileri tarafından tercih edilmektedir.

2000 yılında kurulmuş olan Ekahau firması, 802.11 a/b/g/n/ac kablosuz ağların kurulumu öncesinde saha keşfi (site survey) ve planlama yapılmasını sağlayan çözümler sunmaktadır. Dünyada, aralarında birçok kablosuz ağ ekipmanı üreticisi olan 15,000'den fazla kurum ve 500,000'den fazla kullanıcı tarafından kullanılmaktadır.

ERTMS Solutions, demiryolu sinyalizasyonuna yönelik otomasyon çözümleri sunan bir yazılım firmasıdır. Hitachi, Siemens, Ansaldo, Bombardier, Invensys, Hollysis gibi dünyanın önde gelen demiryolu sinyalizasyon donanımı üreticileri ERTMS firmasının müşterileridir.

IXIA, kurumsal şirketler, ekipman üreticileri ve servis sağlayıcılar için uygulama ve servislerin şebekelere hızlı ve güvenli olarak sunulmasını sağlayan çözümler üretmektedir. Aynı zamanda, fiziksel ve sanal şebekelerin izlenmesini sağlayarak, şebeke güvenliğini arttırmakta ve izleme sistemlerinin performansını yükseltmektedir.

Klein Tools network ya da koaksiyel kablolamanın doğru yapılıp yapılmadığını, kablonun mesafesini ve kablo uçlarının bulunmasını sağlayan giriş seviyesi kablo test cihazları üretmektedir. Bu cihazlar karmaşık kablolama altyapılarında işgücü ve zaman tasarrufu sağlamaktadır.

Kurth Electronic, telekom altyapıları için test ve ölçüm cihazları üretmektedir. ürünlerin başlıca kullanıcıları tüm dünyadaki servis sağlayıcılar, distribütörler ve taşeron firmalardır. Yüksek kalitesi güvenilirliği ve uygun maliyeti ile bilinen Kurth Electronic ürünleri, teknisyenlerin işlerini daha hızlı ve emniyetli olarak yapmalarını sağlamaktadır.

Metageek 802.11 a/b/g/n/ac kablosuz ağların analizine yönelik yazılım ve donanım çözümleri sunmaktadır. InSSIDer, Chanalyzer, Eye P.A. gibi yazılımlar ve Wi-Spy, Device finder, AirPcap Nx gibi USB’den bağlanabilen spektrum analizi yapan donanımlar, Wi-Fi şebekesindeki problemlerin analizini ve çözüm önerilerini hızlı bir şekilde sağlamakta, verimli bir Wi-Fi şebekesi kurulmasına katkıda bulunmaktadır.

Softing, hızla gelişen haberleşme teknolojilerine yönelik kolay kullanılır, uygun maliyetli test ve ölçüm cihazları üreticisidir. Bu cihazlar özellikle veri iletişimi alanında yerel ağlardaki sorunların tespit edilmesinde kullanılmaktadır.

2002 yılında kurulan Triorail firması demiryolu kontrol merkezleri ile trenler arasında iletişimi sağlayan GSM-R teknolojisine yönelik yazılım ve donanım çözümleri sunmaktadır. Triorail çözümleri GSM-R modülleri, GSM-R terminalleri ve GSM-R test sistemleri olmak üzere 3 ana başlıktan oluşmaktadır.

JDSU, 01.08.2015 tarihinde, Test ve ölçüm cihazları portföyünü yeni bir şirket adı altında devam ettirmeye karar vermiştir. Bu karar sonucunda ürünlerini VIAVI Solutions markasıyla piyasaya sunmaktadır. Dünyanın lider telekom operatörlerinin tercih ettiği Test ve ölçüm cihazları ve sistemleri üreticisi olan VIAVI Solutions her türlü haberleşme teknolojilerini (Fiber, Bakır, Ethernet, 3G, LTE vb.) test eden el tipi cihazların yanısıra şebekeyi 7/24 izleyen yazılımları ile tümleşik çözümler sunmaktadır.