Servis sağlayıcılar tarafından fiberin benimsenmesi ve daha sık kullanılması kablo üreticileri için harikadır, ancak sahada bu kabloların kurulumunu yapan veya kurulum ekiplerini yöneten proje yöneticileri için pek çok soruna neden olmaktadır. Giderek daha fazla sayıda fiber kablo döşenmektedir. Çekilen tüm kabloların sertifikasyon testlerinin eksiksiz olarak yapıldığı, sıkıntılı kabloların tekrar çekilip testlerinin tekrar alındığından emin olmak gerekmektedir. Çekilen kablo sayısındaki muazzam artıştan ötürü sorulacak sorular çoktur. Örneğin :
 

  • Tüm uçların testlerinin bitmesine daha ne kadar var?
  • Hangi uçların ölçümleri alındı? Hangilerinde sıkıntı çıktı?
  • Tüm test sonuçlarını tek bir arayüzden kontrol edebilir miyiz?
  • Tüm test sonuçlarını tek bir sertifika raporunda birleştirebilir miyiz?
     

Projenizin hangi aşamasında olduğunuzu net ve basit bir şekilde görmeden ve ekiplerinizi yönetirken yeterince verimli olamazsınız. Ekipleriniz aynı ucu iki defa test edebilir veya bazı uçları test etmeyi unutabilir. Bu tip sıkıntılar hem zaman kaybına hem de proje maliyetinin artmasına sebep olur.     Ayrıca sözleşmede belirtilen tarihe kadar servis aktivasyonu sağlanmaz ise çok daha büyük para cezaları söz konusu olabilir. Bu olumsuzlukları engellemek için ihtiyacınız olan kablo test sürecini daha akıllıca yönetmenizi sağlayacak olan VIAVI Cable- Smartlink yazılımıdır. VIAVI Cable- Smartlink merkezi ve bulut destekli bir yazılımdır.

 

Cable-SLM, projenizdeki ilerlemeyi, hangi fiberlerin test edildiğini, test edilen hangi fiberlerin geçtiğini hangilerinin kaldığını gösteren basit ve anlaşılır bir ara yüze sahiptir. Yazılım, “FiberTestini Görüntüle” düğmesine basarak OTDR ölçümünü hemen görüntüler ve tüm SLM uygulamalarında olduğu gibi, kullanıcının okuma, yorumlama ve yorumlama yapmak için OTDR izleme ve SLM simgesi görünümleri arasında anında geçiş yapabilir. Her fiber testi tamamlandığında, Cable-SLM otomatik olarak tüm test sonuçlarını adlandırma, depolama ve dosya yönetimini gerçekleştirmeniz için uyarıda bulunur. Bütün fiberler test edildikten sonra, projenizi kapatırsınız ve USB bellek aracılığıyla üniteden alınabilen veya doğrudan bulut uygulaması olan StrataSync'e yükleyebileceğiniz konsolide bir .sor / pdf ve özet rapor dosyası oluşturabilirsiniz.

 

Test kurulumunu önceden tanımlayabilirsiniz (geçti / kaldı limitleri dahil) ve proje yönetimi ekranı, test sonuçları ve sertifikasyon/raporlama için kullanılan kablo isimlendirmesi ve fiber etiketlemeyi özelleştirebilirsiniz. Bu, alandaki yapılandırma hatalarını en aza indirgeme ve daha iyi test güvenilirliği ve tekrarlanabilirlik (uyumluluk) sağlayan test yöntemleri ve prosedürleri üzerinde herhangi bir yanlış anlaşılmayı ortadan kaldıran ilave bilgi sağlar.

 

İlgilendiğiniz takdirde Cable-SLM (ve FTTH-SLM, FTTA-SLM ve Enterprise-SLM) için 30 günlük ücretsiz deneme lisansı ile kablo sertifikasyonunun ne kadar kolay olabileceğini görebilirsiniz. Konu hakkında daha ayrıntılı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Web Yazılım: